برسی نام دامنه | سایت ساز ملون
بررسی آزاد بودن نام دامنه

دامنه خود را به صورت رایگان از ملون هدیه بگیرید...!

دامنه شما آدرس سایت شماست؛ با فرم زیر می‌توانید وضعیت آزاد بودن یا نبودن آدرس دلخواه سایت خود را بررسی کرده و در صورت آزاد بودن هنگام راه‌اندازی سایت با ملون آن را وارد نمونه تا این دامنه به صورت رایگان برای شما ثبت شود

دامنه موردنظر خود را بررسی کنید

load برسی نام دامنه

مثال:farishtheme.ir, mimos.ir, mrkarafarin.com

سوالات متداول

پاسخ تمام سوال‌های شما، از استعلام تا ثبت دامنه

فرض کنید که شما یک فروشگاه فیزیکی دارید و باید برای آن یک نام انتخاب کنید، یک سایت هم دقیقا شبیه به فروشگاه به یک نام نیاز دارد که به آن دامین یا دومین می گویند.

هر سایتی باید یک دامین اختصاصی و منحصر به فرد خودش را داشته باشد و اگر وب سایتی با نام دامین مورد نظر شما در حال فعالیت باشد شما نمی توانید از آن استفاده کنید، به همین دلیل از قبل باید از نام دامنه ی موردنظرتان استعلام بگیریید.

معمولا کاربران از روی نام دامنه ایی که برای وب سایتتان انتخاب می کنید شما را به یاد می آورند بنابراین لازم است که از یک نام تاثیر گذار، جذاب و مربط به کسب و کارتان انتخاب کنید.

وقتی که شما قصد دارید نام دامنه ی مورد نظرتان را ثبت کنید علاوه بر این که باید یک نام مشخص کنید نیاز دارید که برای وب سایت، یک پسوند را نیز انتخاب کنید.

برای این که درک بهتری از این موضوع داشته باشید از یک مثال استفاده می کنم مثلا آدرس سایتی WWW.XYZ.ir است، در اینجا ir  پسوند دامنه ای است که مورد استفاده قرار گرفته است.

در اینترنت پسوندهای بسیار متنوعی مثل com، net، org، co و ... موجود هستند. روز به روز پسوندهای جدیدی هم به این لیست اضافه می‌شوند. برای مثال می‌توان به پسوندهای academy، blog، info و ... اشاره کرد.

اما اگر به دنبال انتخاب ارزان ترین پسوند هستید  ir جز یکی از ارزان ترین پسوندهایی است که مورد استفاده قرار می گیرد البته پسوندهایی مانند com  هم وجود دارد که به صورت جهانی مورد استفاده قرار می گیرد و البته پرداخت آن به صورت ارزی خواهد بود بنابراین نیاز است تا هزینه ی بیشتری را صرف کنید.

برای این که نوع کاربری یک وب سایت مشخص شود معمولا از پسوند دامنه استفاده می کنیم. پسوند ir  فقط برای دامنه های ایرانی مورد استفاده قرار  می گیرد و مخفف کلمه ی iran  است.

از مزایایی که می توان برای آن نام ببریم این است که نمایان نگر ملیت سایت است یعنی اگر در حوزه ی کسب و کار بین المللی فعالیت دارید با دیدن این نام کاربران می توانند نام کشور شما را حدس بزنند.

و هزینه ی پایین تری نسبت به سایر دامین ها دارد

و از مزیت های آن می توان به تحریم این  دامنه ذر تبلیغات گوگل اشاره کرد.

بله! امکان انتقال دامنه همواره وجود دارد. معمولا شما می توانید پس از ثبت  دامنه توسط یک شرکت چنانچه قصد داشته باشید دامنه را به شرکت دیگر انتقال دهید. دامنه هایی که به صورت بین المللی استفاده می شوند نسبت به دامنه های ایرانی چه مزیت خاصی دارند؟شاید بتوان گفت مهمترین مزیتی که دامنه های بین المللی نسبت به سایر دامنه ها دارند این است که برای تبلیغات گوگل ادز مورد استفاده قرار می گیرند در صورتی که به دلیل تحرییم هها ی دامنه ی ایرانی این امکان وجود ندارد.

برای دامنه‌های بین المللی بلافاصله انجام می‌شود و برای دامنه‌های آی‌آر بستگی به زمان تایید دارد که عموما تا یک روز کاری زمان می‌برد